KLUBNAPUNK HELYSZÍNE: Bajai Civil Ház Széchényi u 4.

Következő Klubnapunk: 2017. Október 18.- án  17:00

AZ ALÁBBI LINKEN KÉPEKET TALÁLSZ:

Szügyi Lajos (81) túratársunk emlékére!

Beszámoló a a váltófutásról
Március 15-én a Bács megyei futók egy csoportja kora reggel rajthoz készült a Petőfi szigeten, hogy váltófutással tisztelegjen nemzeti ünnepünk előtt. 700-kor indult a váltó első csoportja a Petőfi szobortól.Útvonaluk első szakasza a Baja-Kalocsa közötti Duna töltésen vezetett. A váltási pontok 10 km-ként voltak kijelölve, voltak olyan futók akik ennek többszörösét teljesítették. 1100 körül értek a futók a meszesi révhez. Innen a kalocsai és kiskunfélegyházi futók vették át a stafétát. Ők is a töltésen futottak egészen Hartáig. Itt találkoztak a kunszentmiklósi, kiskunhalasi és szabadszállási futókkal, akik Szabadszállástól futottak idáig. Így a lefutott távolság közel 100 km volt. Az időjárás igazán kellemes volt, mindenki jól teljesített és az egész csapat a kísérőkkel együtt nagyon jól érezte magát Este a Petőfi szigeten a Közútkezelő Kht. által biztosított helyen a Bajai Természetjárók Egyesülete vendégül látta a futókat egy jó hangulatú, igazi bajai halászlé vacsorára.

Ezúton köszönjük Baja város Polgármesterének, hogy támogatásával lehetővé tette ezt a fél megyét átfogó amatőr futó rendezvényt.